Звертаємо увагу на якість паперу (тільки біла, з чіткою розграфовкою) і оформлення обкладинки. Для першого класу цілком достатньо 10-ти штук, оскільки протягом першого навчального року діти більше працюють з зошитами з друкованою основою.
При виборі варто звернути увагу на розмітку (вона буває різна). Щоб не помилитися з вибором, по можливості попросити рекомендації у першої вчительки. Оптимальна кількість листів в зошиті — 12.
Перевагу краще віддати жорсткій папці зі зручними липучками або гумками-фіксаторами.
Чорнильна (з напів закритим пером для 1 класу), кулькова, або гелева ручка фіолетового кольору для 2 класу). У першому класі діти тільки вчаться писати, тому купувати більше 2 ручок немає сенсу додатково по 2 комплекти (заправок - капсул). Важливо вибирати письмове приладдя з середньою товщиною корпуса і кулькові (гелеві) ручки з трикутним корпусом, м'якими гумовими вставками, що запобігають ковзанню і розтирання ніжної шкіри ще не звикли до листа пальчиків. З покупкою кулькових ручок з клацальним механізмом, капілярних, краще почекати до старших класів.
Купити відразу 5 - 10 штук (тип ТМ — твердо-м'який). Для першого класу краще взяти олівці в дерев'яному корпусі, що вимагають заточування. Вони міцніші і прості у використанні порівняно з механічними
Обов'язково з контейнером для стружки тому, що у дитини може виникнути необхідність підточити простий або кольоровий олівець під час уроку.
Дві лінійки. Перша - довжиною, для першокласника не повинна перевищувати, 20 - 25-ти сантиметрів, і друга - до 15 см.
Перевагу варто віддавати м'яким ластикам, які добре справляються зі своїм завданням, не залишають розводів на сторінках підручників, зошитів, альбомів для малювання.