Bilingual STEM School з першого дня карантину запустила онлайн - навчання, з допомогою Google Meet.
В першій половині дня в дітей проходять уроки, згідно розкладу. Вчителі навіть проводять уроки музики та театрального мистецтва. Є розвантажувальні перерви, розминки, інтерактивні ігри.
У післяобідній час вчителі школи Bilingual STEM School також на зв’язку. У дітей відбуваються індивідуальні консультації з україномовних та англомовних предметів.
Весна та початок літа - це набір дітей на навчання. У нас працюватимуть 1-ий, 2-ий, 3-ій класи та дошкілля. Відповідно вчителі включилися у роботу з дітьми, що планують розпочати навчання у школі. Для таких діток проводять онлайн уроки та індивідуальні зустрічі один раз на тиждень. Для того, щоб діти знайомилися між собою, починали розуміти важливість школи у їхньому житті, вже з онлайн режиму.
Зареєструватися на ці безкоштовні уроки можна на сайті, за умови, що ви плануєте віддати дитину на навчання до Bilingual STEM School.
За час карантину маємо вже достатньо напрацювань та розуміння процесу, то ж хочемо поділитися цим досвідом з вами. Весь процес онлайн навчання описали під різними кутами зору. Нижче викладені враження: школи, батьків, вчителів, з максимальною увагою до особливостей дитячого сприймання матеріалу.
На теренах України, в умовах карантину, батьки учнів жваво обговорюють у соцмережах можливість якісного дистанційного навчання.
Однак, цей карантин, як і будь-яка криза, – це хороший привід почати робити те, що давно потрібно було зробити. Бо сезонні епідемії ГРВІ бувають щороку.
Саме тому наша школа виявилась гнучкою і швидко змогла перебудувати свою роботу.
Звичайно, ми зіткнулися з труднощами. Адже, в дітей та вчителів повинен бути якісний інтернет-доступ, і батьків та й учителів потрібно було навчити користуватися онлайн- платформами.
Адже дистанційне навчання – це ж не написати у Viber “прочитати в підручнику параграфи 7-9, відповісти на запитання після них і виконати вправи 5-10”.
Ми розуміли, що дати дітям весь матеріал на самостійне опрацювання – це не дистанційне навчання!
Не можна допускати того, щоб діти отримали менше годин навчання і, відповідно, – менше знань і, можливо, це буде прогалина в знаннях, яка супроводжуватиме їх усе життя.
Дистанційне навчання – це виклик не лише для учнів, а й для вчителів. Організувати якісне онлайн-навчання, заряджати мотивацією і бути готовим до технологічних проблем – це справді непросто.
Ми маємо зрозуміти, що зараз діти, так само як і ми, перебувають у напрузі. Вони відчувають загальну тривогу від невизначеності, від зміни звичного режиму та обмежень.
Перші два тижні – це період адаптації, коли ми тільки напрацьовуємо новий життєвий досвід. У когось – два, у когось – два з половиною. Це індивідуально. Взагалі, “по-хорошому”, на адаптацію дається до двох місяців, тобто два тижні – це фантастично швидко. Тому зараз ми маємо бути дуже терплячими і обережними до себе і дітей. Саме тому, керуючись порадами дитячих психологів додаємо кілька лайфхаків для батьків:
Варто зазначити, що одним з найважливіших факторів успішного дистанційного навчання є правильна мотивація учня.
У онлайн навчанні головну роль відіграє когнітивна мотивація. Тобто мотивація усвідомленої дії. Коли дитина виконує роботу не через страх і не для того, щоб виділитися з ряду однолітків або отримати винагороду, а для того, щоб отримати знання. Стати розумнішими, розширити свої горизонти, піднятися в своєму особистісному розвитку.
Під час онлайн навчання видимим стає все. Готовність до уроків, вміння тримати увагу, подавати матеріал. І, власне , тут виходить на перший план питання педагогічної майстерності. Найголовніше в будь-якому навчальному процесі підтримання інтересу до предмета, який викладається. Яка рекомендація педагогам: не насичуйте уроки зайвою і важкою інформацією.
Завдання вчителя – зробити матеріал максимально доступним. І в той же час цікавим, наочним і стимулюючим до розширення знань. Завжди більш виграшними є уроки ілюстровані і, ті, які спонукають дитину до співтворчості, до пошуку.
Адже, для них це зовсім новий досвід.
Отже, вкотре зазначаємо, що навчання онлайн має ряд переваг:
Переваг онлайн-навчання можна привести багато: зростання інтересу учнів до нового цікавого методу навчання, економія ресурсів всіх учасників навчального процесу, автоматизація контролю виконання завдань тощо.
Науковий прогрес рухається із шаленою швидкістю, прогресивні країни світу поступово діджиталізуються, тому нам так само потрібно оновлюватися та рухатися вперед.
Діти сьогодні зростають у цифровому світі і для них цілком природним є цифрове середовище, яке вони використовують для отримання та обміну інформацією.
Отже, для них не є проблемою навчатися онлайн дистанційно, навпаки – це нова цікава пригода для дитини!
Тож не вагайтесь – використовуйте дистанційне навчання для своєї дитини чи класу вже зараз.
Нам дуже сподобався цей новий досвід.