Блог

Сензитивні періоди у дітей

Сензитивні періоди у дітей

Чому важливо “спіймати момент” для правильного розвитку дитини? Що таке сензитивний період? А, чи знали ви, що не кожен віковий етап є однаково сприйнятливим для різних видів навчання.

Сензитивні періоди у дітей

У житті дитини є часові проміжки, коли певні навчальні впливи залишають найсильніший слід у її психічного розвитку. Саме їх називають сензитивними періодами розвитку. Сензитивний період визначається специфічною чутливістю, це тимчасовий стан, що закінчується здобуттям певного досвіду. Саме особлива чутливість допомагає дитині увійти в контакт з навколишнім світом. Різноманітні внутрішні почуття дитини дають їй змогу брати з навколишнього світу те, що потрібно для її зростання. Вони роблять дитину чутливою до одних речей, але залишають її байдужою до інших. Так, період від народження до 1,5 років є сензитивним для розвитку рухової сфери: координації, точності та контролю рухів.

Чому ж варто вивчати чи навчатись іноземною мовою, з дошкільного періоду?

  • 4 – 5 років – сприятливий період для читання
  • 3,5 – 4,5 років – період, коли дитині починає вдаватися письмо

Дітей дошкільного віку відрізняє більш гнучке та швидке запам’ятовування мовного матеріалу та природність мотивів спілкування, у порівнянні з наступними етапами. Якщо брати віковий період молодшої школи 5-11 років загалом, то в цей час формується Працелюбність і прагнення досягти успіхів. Розвиток пізнавальних і комунікативних умінь та навичок. Постановка перед собою та вирішення реальних задач. Коли черговий інтерес вичерпаний, одразу ж спалахує інший, тож будьмо уважні до пізнавальних потреб дітей.

Ольга Дмитрів

Ольга Дмитрів

Директор школи Bilingual International STEM School, психолог, педагог